Künye

İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü

Abdulkadir Korkmaz

Marmara Güncel Gazetesi, özellikle Arnavutköy-Çatalca bölgesine yönelik yayın yapan, tamamını gönüllü köşe yazarlarının oluşturduğu aylık, yerel gazete. Gazete 6 Eylül 2013 tarihinde Abdulkadir Korkmaz tarafından  kuruldu. Marmara Güncel Gazetesi, ilk baskısını Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri ile paralel olarak 27 Ekim 2013 tarihinde yayınlandı. Aylık tirajı yaklaşık 3.000 civarında olan Marmara Güncel Gazetesi, genellikle ayın son haftası içerisinde yayınlanır.

İçeriğinde, yerel bazda siyasi ve belediye haberleri ile yaşam, kültür, sanat, eğitim, çevre, teknoloji, sağlık konularında yazılar, haberler, köşe yazıları ve röportajlar yer alır.

Şu anda ulusal gazetelerle yaklaşık aynı ebatta, ilk ve son sayfası renkli olmak üzere sekiz sayfa şeklinde yayınlamaktadır.

Bunun yanı sıra, internet üzerinden günlük yerel ve belediye haberleri ile kültür- sanat ağırlıklı bir yayın yapar. Bunun dışında tarafsız ve bağımsız bir yayın politikası takip eder.

Gazetenin Yazı İşleri Müdürlüğünü Abdulkadir Korkmaz devam ettirmektedir.  Ahmet Çarpar, Emel Öztürk Verep, Fevzi Demirağ, Ceren Karakuş, Fatih Çakmak, Metin Çelikten, Muhammet Kahrıman, Şazi Uluocak, Cihan Sezen, Levent Demir gibi isimlerin yazıları yayınlanmıştır.

Gazetemiz yayın hayatına devam etmektedir.

e-posta: marmaraguncel@outlook.com.tr